Audycja no. 22!

W dzisiejszej audycji odpowiadamy na kilka podstawowych pytań dotyczących triathlonu – jak wybrać pierwszy start, skąd mamy wiedzieć, że damy radę ukończyć dystans oraz jak pokonywać ciasne nawroty. Oprócz tego robimy krótki recap startów z ostatniego tygodnia oraz kłócimy się co jest lepszym zakupem – nowa rama czy miernik mocy!

http://traffic.libsyn.com/3xradio/3xRadio_22.mp3

Spis treści:

15:22 – Pierwszy start w triathlonie – wybór miejsca

22:08 – Jak sprawdzić czy jesteśmy gotowi na dany dystans

25:17 – Kupno roweru czasowego a poprawianie splitów

32:40 – Trener Janusza

45:20 – Kalkulatory biegowe i triathlonowe

49:50 – Kursy instruktorskie

56:49 – Starty w upały i kolory trisuitów

59:08 – Ciasne nawroty na rowerze

01:02 – 01:12 - Podstawowe pytania dotyczące startów

Enjoy!

 

Jak zawsze, namawiamy Was do zadawania pytań i dziękujemy za te już zadane! Na maksa nas napędzacie do nagrywania i robienia więcej w triathlonowym środowisku!

07 lipiec | 3xRadio

KOMENTARZE (4)

Marcin

Hej, trafilem kiedys na strone z zestawami cwiczen siłowych z podzialem na dyscypliny Tri. Padly ulubione:-/. Moze kojarzycie?

Piotr_K.

Panowie, pytanie dotyczące pływania, trenuję sam, bez instruktora i podpowiedzi kolegów (moim trenerem jest YT:)) na basen chodzę 2-3 razy w tygodniu i pływam około 2:10 2:20 na 100m (progres z 2:40, wydaje mi się że osiągnięty poprzez pracę nad techniką). Co zrobić, żeby poprawić kadencję i przyśpieszyć jeszcze bardziej? może jakieś ćwiczenia? w tej chwili mam wrażenie, że kręcąc rękoma szybciej tylko więcej chlapie, męczę się, a prędkości nie widać... HELP!!!

Piotr_K.

Odnośnie tematu zakładania pianki, sam w tym roku debiutowałem w triathlonie i miałem takie dylematy, przymiarki, wybór pianki i jej zakup to prawdziwa zmora :) (jak dobrać piankę, aby była dobra i nie kosztowała majątku). Największy był strach przed jej przedziurawieniem, tutaj po wielu godzinach spędzonych na www, będąc na testach organizowanych przez sklepy dostałem fajną podpowiedź, można zakładać piankę w rękawiczkach bawełnianych (u mnie to są najtańsze rękawiczki zimowe za 5PLN) i i używać woreczków jednorazowych po to, aby łatwiej było przełożyć po kolei nogi i ręce przez cienkie nogawki i rękawki. Być może innym również taka podpowiedź pomoże. Do zobaczenia na startach!! :)

Marek152

Co sądzicie o katastroficznej sytuacji z wypadkiem w Radłowie ? - raz draft, dwa do jakiego stopnia sytuacji dochodzi już w triathlonie.

KOMENTUJ

W poprzednich dwóch częściach pisałem o tym, jak sobie radzić z przeziębieniem. Dzisiaj będzie kilka wskazówek jak się uporać z naszym planem treningowym, kiedy już zdołaliśmy się uporać z przeziębieniem/pomniejszą kontuzją i jesteśmy gotowi wsiąść na nasz przykurzony już rower. czytaj więcej →